18 lutego 2014

CBpp w podręcznym (podsumowanie ankiety)

W ramach podsumowania roku 2013 i planowania roku kolejnego zaproponowałam Wam ocenę bloga za pomocą ANKIETY. Chciałam, aby formularz był trochę jak bagaż podręczny, stąd 5 krótkich pytań, na których odpowiadanie nie zajmie więcej niż 5 minut.  Podróżowanie z podręcznym jest wygodne i tanie, ale ma też swoje ograniczenia: zabieramy tylko najważniejsze rzeczy. Tak było i tutaj, dlatego tym bardziej cenna jest każda odpowiedź, mimo, że dość skrótowa.  

TROCHĘ LICZB
 • TREŚĆ: ciekawa (45,4%), ciekawa + dobrze napisana (36,4%), dobrze napisana (18,2%)
 • FORMA: podoba mi się + jest przejrzysty (36,4%), podoba mi się (27,3%), jest przejrzysty (27,3%), jest mało przejrzysty (9%)
 • ILOŚĆ: odpowiedniej długości (72,7%), za krótkie (18,2%), za długie (9,1%)
 • JAKOŚĆ: przydatne (81,8%), przydatne + potrzebne (18,2%)
 • CZĘSTOTLIWOŚĆ: za rzadko (90,9%), odpowiednio często (9,1%)
 • UWAGI: za mało zdjęć (2), przejście na wordpressa (1), więcej porad dla początkujących podróżników (1)

TROCHĘ SŁÓW
Nie zganiliście mnie za treść i formę, co bardzo mnie cieszy, chociaż mam w planach jakieś przemeblowanie. Chciałabym, by na blogu było bardziej przejrzyście, zmienić trochę układ, a może i szatę graficzną. Nie spodziewajcie się jednak, że nastąpi to bardzo szybko, bo kombinowanie z kodem szablonu to dla mnie magia, którą dopiero nieśmiało odkrywam. Zaskoczyła mnie niewielka liczba opinii, że posty są za długie. W świetle dzisiejszych trendów czytanie tekstów powyżej kilku przewinięć rolką ekranu jest podobno passe. Podobno ma być na krótka esencja i dużo zdjęć, albo jeszcze lepiej - memów. Ale może te analizy nie dotyczą fanatyków podróżowania :-). Treści postów oceniacie jako przydatne i potrzebne i taki był mój zamiar. Jesteście zgodni co do częstotliwości dodawania postów - jest za mała. Zgadzam się z tym i staram się trzymać mojego postanowienia noworocznego, aby pisać minimum raz w tygodniu. Wszelkie rady dla blogujących samozwańców podpowiadają, że pisać trzeba częściej. Nie podpowiadają jednak jak wygospodarować na to czas, mając wiele innych - poza blogiem - zajęć. A jeszcze dom i kot na głowie ;-). Na swoją obronę mam to, że chcę, by posty były przemyślane, nie były tworzone dla sztuki czy statystyk. Relacje są długie, mają sporo zdjęć, a to wszystko wymaga pracy. Zachęcam do zaglądania do kanałów społecznościowych, tam jestem bardziej spontaniczna i wrzucam zdjęcia czy posty częściej. Dodatkowe foty znajdziecie na moim Instagramie, kolejne rady dla początkujących są przewidziane, a wordpressa wciąż podziwiam z daleka. Może w końcu zrobię pierwszy krok i będzie z tego bliższa znajomość, kto wie. 

TROCHĘ PODZIĘKOWAŃ
Kłamałabym mówiąc, że nie zależy mi na informacjach zwrotnych. Zależy i to bardzo. Na wszystkich - dobrych i złych, każdych. Uwielbiam czytać i odpisywać na komentarze, wdawać się w dyskusje na fb. Piszę bloga z cichym zamiarem, że ktoś go czyta i miło mi, kiedy dostaję dowody, że tak jest. Bardzo dziękuję Wam za wszelkie informacje zwrotne i zachęcam do dalszego ich udzielania - w ankiecie, mailach, komentarzach na fb, czy... na żywo :-).

12 komentarzy:

 1. ej, fajna taka ankieta, faktycznie dużo daje!
  ja się nie zgodzę z tym, że trzeba pisać często i mało - wiem że to ma na celu głównie generowanie odsłon, ale jak czytam posty o niczym typu '15 piosenek na to i na to', to mi się nóż w kieszeni otwiera. ja tam na przykład wolę rzadziej, ale bardziej konkretnie. a już ostatnia moda na wpisy codziennie-dwa razy dziennie jest dla mnie nie do pojęcia. ale to ja, nie każdy musi się zgodzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie pojmuję manii wpisów dwa razy dziennie. Zwyczajnie nie nadążam z czytaniem takiej ilości :D.

   Usuń
 2. o, wiem co mogę zasugerować - wywal captcha ;d bo te blogspotowe są taaaakie długie i zniechęcają do pisania (a na wordpressie... ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam nawet, że mam je włączone :D. Oki, postaram się wyłączyć - jak znajdę sposób jak ;).

   Usuń
  2. prościzna! wyłączone :)

   Usuń
 3. a kiedy będzie relacja z Budapesztu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Budapeszt zajmuje szczególne miejsce na mojej liście miejsc i doczeka się relacji specjalnej :). Niestety wymaga ona nieco więcej pracy, coś za coś :/.

   Usuń
 4. czekam cierpliwie i jednocześnie niecierpliwie

  OdpowiedzUsuń
 5. jeśli dla kogoś za długie, to przecież nie musi czytać ;) a html to też dla mnie była kiedyś czarna magia, powoli, powoli zaczynam się w to wkręcać, choć do całkowitego zrozumienia bardzo mi jeszcze daleko powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyli jest nadzieja? :-) mi się to nawet podoba, ale zawsze jak mam trochę czasu to wolę tworzyć posta niż siedzieć w html. chciałabym mieć tyle czasu na bloga, by zachować równowagę mdzy formą, a treścią. heh, marzenia :)

   Usuń
 6. to prawda, że takie posty wymagają bardzo wiele pracy. tym bardziej super, że Ci się chce :) wychodzi całkiem ładnie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...