13 października 2014

Jak było w Indiach? [city break is back]

Od ostatniego posta minęło sporo czasu. Temat jabłek Putina się przejadł, działo się wiele innych zadziwiających rzeczy w polityce, sporcie [Polska - Niemcy 2:0!] i innych poważnych dziedzinach, o których rozmawiają dorośli ludzie. Na mniej światową skalę też nie było nudno. W życiu niektórych pojawiło się nowe życie, w życiu innych - podróże życia, u mnie też się trochę działo "za kulisami". Obowiązki blogowe jednak wzywają i pora przestać wymigiwać się od tytułowego pytania, które od pewnego czasu słyszę bardzo często :-).

Dwa tygodnie w tak odmiennym świecie to ogrom wrażeń, zdjęć i informacji, więc minie trochę czasu zanim ogarnę to wszystko. Dzisiejszy wpis to tylko mała zajawka, znak, że żyję i pracuję nad dalszym materiałem. 
JAK BYŁO?
...tak w kilku słowach:
 • INTENSYWNIE. Trasa zrealizowana zgodnie z planem: Mumbai -> Goa -> Udaipur -> Jaipur -> Agra -> Varanassi -> New Dehli. Z miejsca do miejsca dostawaliśmy się samolotem lub pociągiem.
 • KONTRASTOWO. To taka językowa sztampa, że Indie to kraj kontrastów, ale na prawdę tam tak jest. Skrajna bieda i skrajne bogactwo. Piękno i syf. Nowoczesność i zacofanie. Wszystko i nic. Zachwyt i obrzydzenie.
 • INACZEJ. Przywykliśmy do tego, że gdziekolwiek w Europie się nie poruszymy, zasadniczo wszystko wygląda bardzo podobnie. Jest cieplej lub zimniej, ładniej lub brzydziej, bardziej ozdobnie czy minimalistycznie, katolicko czy protestancko, ale bez skrajnych różnic. W Indiach czujesz, że jesteś w świecie, w którym obowiązują zupełnie inne reguły.  
 • SMACZNIE. Baliśmy się jak nie wiem i początkowo woleliśmy głodować niż narazić się na rewolucje żołądkowe czy amebozę. Z czasem jednak polskie kanapki się skończyły i trzeba było zacząć jeść to, co miejscowe. Nie było tak strasznie jak myśleliśmy, nasze żołądki przetrwały bez szwanku, a co się kubeczki smakowe ucieszyły to nasze.
 JAK BĘDZIE?
...czyli czego możecie się spodziewać na blogu:
 • wskazówki praktyczne - jak przygotować się do wyjazdu i przetrwać na miejscu
 • relacje z poszczególnych miast
 • słowniczek potraw
 • kulturowe smaczki i ciekawostki
NA KONIEC
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie Indii , bo coś interesuje Was szczególnie czy wybieracie się tam wkrótce, piszcie w komentarzach. Postaram się odpowiedzieć póki pamięć w miarę świeża. 

Do zczytania! :-)


6 komentarzy:

 1. o rany, o rany, nie mogę się doczekać ciągu dalszego! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. No wreszcie coś się pojawiło :) Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajne to ostatnie zdjęcie. ale że jeść nie chcieliscie, to się nie moge nadziwić, w koncu po to sie szczepiliscie ;) musimy sie spotkac i powymieniac doświadczeniami!
  aha - podóż życia to mam nadzieje, że jest dopiero przede mna ;d

  OdpowiedzUsuń
 4. Super się czyta!! Z niecierpliwością czekam na c.d. Pisz jak najwięcej, póki "pamięć świeża" :)
  Miłego wspominania i powodzenia! :) Lucy

  OdpowiedzUsuń
 5. P.S. tak fajnie piszesz, że każda podróż jest jak podróż życia ;) L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne jest życie w ten sposób. Aby każdy dzień był niesamowity!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...